☰ Menu Prawe Menu ☰
Zespół Szkół w Łobzie
Grafika zawierająca herb Zespół Szkół w Łobzie

Niedziela 16.05.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Informacja o szkole

Informacja o Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

 

Szkoła istnieje od 1945 r. i jest jedną z najstarszych na Pomorzu Zachodnim. Ma bogatą i ciekawą historię. Jej dzieje tworzą absolwenci zajmujący eksponowane stanowiska w życiu gospodarczym, naukowym czy kulturalnym. W skład Zespołu wchodzą: Liceum Ogólnokształcące, Technikum Zawodowe (kształcące w zawodach: technik informatyk, technik hotelarstwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej), Branżowa Szkoła I stopnia (klasy wielozawodowe) i Szkoła Podstawowa dla Dorosłych. W roku szkolnym 2019/2020 uczy się w nich 540 uczniów, pracuje 45 nauczycieli. Młodzież może korzystać z internatu, który znajduje się w Domu Dziecka.

Szkoła dysponuje pracowniami komputerowymi z dostępem do szerokopasmowego Internetu, bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, zawodowymi, warsztatem do zajęć praktycznych, Centrum Informacji Multimedialnej, salą gimnastyczną, siłownią. Posiada dobrze zaopatrzoną bibliotekę szkolną z czytelnią. Uczniowie mogą korzystać na terenie szkoły z pomocy pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego i pielęgniarki. Zajęcia prowadzi wykształcona kadra pedagogiczna, której wychowankowie mogą pochwalić się sukcesami w konkursach ogólnopolskich, okręgowych i wojewódzkich.

Zespół Szkół organizuje liczne zajęcia pozalekcyjne: przedmiotowe, językowe, wokalne, sportowe. Uczniowie redagują gazety szkolne „Eko-Świat i My”, „Pewniak”. Młodzież uzdolniona muzycznie gra w Łobeskiej Orkiestrze Dętej i koncertuje w wielu krajach europejskich. Na terenie szkoły odbywają się interesujące imprezy przygotowywane przez uczniów i nauczycieli, np. akcja „Jedz zdrowo - żyj zdrowo”, Festiwal Nauki, Dzień Samorządności, Święto Patrona.

W ramach realizowanego przez szkołę projektu unijnego uczniowie szkół zawodowych wyjeżdżają na zajęcia zawodoznawcze, uzyskują dodatkowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe, uczestniczą w stażach i praktykach, otrzymują wysokie stypendia.

 

 

Wytworzył:
Jolanta Manowiec
Udostępnił:
Joanna Lisowska
(2003-06-30 11:04:02)
Ostatnio zmodyfikował:
Joanna Lisowska
(2019-11-07 07:53:31)

 
 
liczba odwiedzin: 220730

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X